Základní škola a Mateřská škola Smržice, příspěvková organizace
Motto školy

Kalendář

poslední mesíc únor 2019 příští mesíc
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

            Jsme venkovská pětitřídní škola, jejíž součástí je i

  • školní družina
  • školní jídelna
  • mateřská škola.

           Najdete nás v centru obce Smržice, 6 km od okresního města Prostějov. Kapacita pro ZŠ je 125 žáků, pro ŠD 50 žáků a pro MŠ 60 dětí. Poskytujeme vzdělávání žákům 1. až 5. ročníku na dvou pracovištích umístěných v těsné blízkosti (v jedné budově se nacházejí 1. a 2. třída, ve druhé pak 3., 4. a 5. třída). 

            Škola disponuje 5 kmenovými třídami se 4 interaktivními tabulemi, počítačovou učebnou v rámci jedné z tříd s internetovým připojením, žákovskou a učitelskou knihovnou, tělocvičnoukeramickou dílnou, školním pozemkem.

V současné době se dokončuje realizace výstavby nové mateřské školy a jídelny, následně bude zahájena rekonstrukce druhé budovy pro výuku 3. - 5. ročníku, která bude naplňovat požadavky moderní školy.

           Jsme otevřenou školou pro všechny děti s individuálním přístupem ke každému žákovi. Snažíme se poskytovat žákům kvalitní základy všeobecného vzdělání prostřednictvím progresivních  metod a forem výuky. Jsme otevřeni rodičům, široké veřejnosti a obci. Naše škola poskytuje dětem i zaměstnancům školy přátelskou atmosféru.

           Klademe důraz na morální hodnoty, respekt k ostatním a úctu k člověku a přírodě. 

„Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde