ZŠ a MŠ Smržice

Základní škola a Mateřská škola Smržice

Aktuality z naší školy

Ve čtvrtek 8. března na naší škola proběhlo škoní kolo recitační soutěže, které se zúčastnilo 15 dětí ve dvou kategoriích. Děti se pečlivě připravovaly, přednesly spoustu pěkných básní a všichni soutěžící za svoji snahu a přípravu dostaly sladkou odměnu.

Číst dál...

Naše škola je zapojena do projektu „Ovoce do škol“ a žáci dostávají pravidelně jednou týdně porci ovoce, zeleniny či ovocného nápoje. Dodavatelem naší školy je Ovocentrum z Valašského Meziříčí.

Číst dál...

V pátek 6. dubna 2018 se koná zápis do 1. třídy naší základní školy. Proběhne v době od 10:30 do 18.00 hodin. Zákonný zástupce vezme s sebou vyplněný dotazník (k vyzvednutí v MŠ nebo u ředitelky ZŠ) a rodný list dítěte.

Dne 26. března se žáci naší školy zúčastní velikonoční návštěvy v Čechách pod Kosířem. Děti se seznámí s tradicemi a zvyky o Velikonocích, projdou se v zámecké zahradě a v dílničce si vyrobí velikonoční dáreček. Vybíráme 50,- Kč.

 

 

Činnost ekologického kroužku, který vede paní učitelka Jana Gulaková, je obsáhlá a zde je výčet posledních akcí, kterých se žáci s paní učitelkou zúčastnili a pomohli tak naší přírodě.

 

Den stromů

 

V rámci celosvětové akce Den stromů  21. října od 9 do 12 hod. proběhly na náměstí TGM v Prostějově aktivity pro všechny  věkové skupiny. Této akce jsme se také zúčastnili v rámci ekologického kroužku.

Číst dál...

V úterý 5. prosince navštívil naši školu hodný Mikuláš, který přinesl dětem balíčky se sladkostmi a mandarinkou. Děti si ovšem museli odměnu zasloužit a Miluláši zazpívali zimní písničky a koledy.

Ve čtvrtek 30. listopadu se 20 nejlepších sportovců naší školy zúčastnilo  tradiční podzimní sportovní soutěže „Starostuv hanácké vdolek“, který letos pořádala ZŠ Vrbátky. Žáci prvního stupně se sjeli z devíti škol do dubanské sokolovny, kde soutěžili v devíti disciplínách zaměřené převážně na štafetové závody. Naši žáci bojovali ze všech sil a umístili se  těsně pod stupni vítězů, tedy na 4. místě. Odměnou byl dětem i kousek vdolku, který s chutí jedly.

V neděli 26. listopadu proběhl na faře tradiční vánoční jarmark. Zde měli svůj stánek s výrobky i žáci naší školy, Karolínka a Klaudie Všetičkovy a Šimon Zapletal. Výtěžek z prodaných výrobků věnovali škole a darovaná částka 1 500 Kč bude použita na školní výlet, který se uskuteční na jaře tohoto školního roku. Děkujeme.