TEL. ČÍSLO do jídelny: 582 381 135

Vážení rodiče,

v naší školní jídelně připravujeme pro děti zdravou, pestrou a vyváženou stravu. Hlavní podíl na výchově vašich dětí ke zdravé výživě však zůstává na vás rodičích. Je proto na místě, abyste pravidelně sledovali jídelní lístek a motivovali děti ke konzumaci možná méně oblíbených, ale důležitých pokrmů a v neposlední řadě také výběrem domácí stravy doplňovali jídelníček školní kuchyně. Ve školní jídelně vaříme dle výživových norem a nabídka jednotlivých skupin potravin je sledována pomocí tzv. spotřebního koše (to znamená sledování správného poměru tuků, cukrů, masa, ryb, zeleniny, ovoce, mléka a mléčných výrobků, luštěnin a brambor.

V tomto školním roce budeme zařazovat více nových receptur z čerstvé zeleniny a doufáme v kladný přístup strávníků.

Vedoucí školní jídelny a kuchařky jsou pravidelně proškolovány v oblasti hygieny potravin a bezpečnosti práce s potravinami a dále pravidelně vzdělávány v oblasti zdravé výživy.