ZŠ a MŠ Smržice

Základní škola a Mateřská škola Smržice

 

Ve dnech 28. 3. a 4. 4. Se konaly brigády rodičů a dětí ve „Vývoze“ na Zvířátkové ekostezce v údolíčku. Škola ve spolupráci s  obecním úřadem a s rodiči chystá pěkné přírodní místo pro vyžití rodičů s dětmi ve volném čase.

Škola připravila projekt Zvířátková ekostezka v údolíčku, který byl schválen a finančně podpořen nadací Partnerství částkou 39 500 Kč v rámci programu Škola pro udržitelný život. Velké poděkování patří rodičům a dětem, kteří se brigád zúčastnili. Všichni se aktivně pustili do práce. Nejdříve děti s rodiči vybírali vhodné přírodní kameny, které nosili a skládali do kamenice ve tvaru želvy. Na kamenici zvané Ještěrkovník se budou vyhřívat ještěrky a hadi. Dále byl vytvořen panák z dlaždic. Po práci si všichni pochutnali na opečených špekáčcích, které nám věnovala firma Makovec jako sponzorský dar. Další  sobotu rodiče a děti kamenici Ještěrkovník dokončili a vypletli proutím ohrádku na skluzavce. Ještě nás čeká vytvoření piškvorek z dlažebních kostek. (více fotek ve fotogalerii)