ZŠ a MŠ Smržice

Základní škola a Mateřská škola Smržice


Přinášíme malé ohlédnutí za některými akcemi, kterých se zúčastnily děti naší školy....

 

Zápis do 1. třídy

       7. a 8. února proběhl v budově školy zápis do 1. třídy pro školní rok 2014/2015.K zápisu se dostavilo 28 dětí a 22 dětí bylo přijato. Pro 6 dětí byla odložena školní docházkao jeden rok.

Výroba krmítek pro ptáky

      V měsíci lednu se děti učily vyrábět krmítka pro ptáky. Děti se dozvěděly, jakou potravou se živí naši známí ptáci a o tom jaké krmení volně žijícím ptáčkům prospívá. Nakonec děti vyrobily ze šišek a z různých semínek a pomocí rozpuštěného tuku pěkná závěsná krmítka.

Výroba budek pro ptáky do sadu Oulehle na Kosíř

V pondělí 3. února 15 dětí z ekologického kroužku vyrobilo pod vedením pracovníků Ekocentra Iris 6 budek pro ptáky. Děti pracovaly ve skupinkách. Nejdříve z dřevěných dílů sestavily budky, pak navrtaly otvory na patřičných místech a nakonec zavrtaly do otvorů šrouby na dřevo. Nakonec budky pečlivě vysmirkovaly. Žáci budou budky vyvěšovat v nově upraveném sadu Oulehle na Kosíři. 8. března.

Akce na pomoc přírodě Vyvěšování budek v sadu Oulehle na Kosíři. Oganizoval Český svaz ochránců přírody Ekocentrum Iris.

       V sobotu 8. 3. Žáci ekologického kroužku vyvěšovali ptačí budky v ovocném sadu Oulehle na Kosíři. Ptačí budky vyrobili sami žáci 3. února v ekologickém kroužku pod vedením pracovníků Ekocentra Iris.                                                                                                                                                          

       Vlastnoručně vyrobené budky si děti podepsaly. Dále si ještě zopakovaly, pro které ptáky jsou budky určeny a přiřazovaly obrázky ptáků k daným budkám. Nakonec si každý z dětí budku pověsil na strom. Po opečení špekáčků si děti zasoutěžily v Ptačí stezce – poznávání ptáků a pak ještě vyhrabaly kousek trávy od zbytků dřeva.


(více fotek ve fotogalerii)