ZŠ a MŠ Smržice

Základní škola a Mateřská škola Smržice

Ve dnech 18. a 19. května jsme se vypravili na školní výlet do Olomouce. Tam jsme se podívali do Pevnůstky poznání, kde jsme navštívili čtyři expozice - děti měly možnost dozvědět se něco o historii města Olomouce a vyzkoušet si dobové kostýmy.

Dalšími stanicemi v pevnosti poznání bylo lidské tělo, vesmír a příroda. Ve všech odděleních si děti mohly vyzkoušet různé hlavolamy či interaktivní hry a dozvěděly se mnoho zajímavostí. Druhá část výletu se uskutečnila v povodí řeky Moravy. Děti vyrazily na projížďku po řece Moravě, kde sledovaly památky Olomouce. Všechny děti si mohly vyzkoušet i roli kapitána lodi a ujmout se řízení OLOLODI. Na břehu řeky si zahrály hru, kde uplatnily své znalosti získané v z přednášky na lodi.

Počasí nám po oba dva dny přálo, výlet se vydařil a děti odjížděly domů spokojené.

(více fotek najdete ve fotogalerii)