Koncem ledna proběhlo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Z naší školy byl stejně jako loni úspěšný žák 5. třídy Lukáš Tabery.

Probojoval se do březnového okresního kola a umístil se na 2. místě. Lukáše proto čeká účast i v krajském kole v měsíci květnu.

Všichni žáci naší školy, mimo prvňáčků, se zúčastnili mezinárodní matematické soutěže Matematický klokan, která byla letos jednotně stanovena na pátek 18. března.  Žáci 2. a 3. třídy soutěžili v kategorii Cvrček, žáci 4. a 5. třídy v kategorii Klokánek.  Úkoly byly zaměřeny spíše na logické myšlení než numerické počítání a pro žáky to znamenalo příjemné osvěžení hodiny matematiky. V kategorii Klokánek se v našem okrese umístil na 2. místě Lukáš Tabery z 5. třídy.