ZŠ a MŠ Smržice

Základní škola a Mateřská škola Smržice

Ve čtvrtek 3. listopadu se vydala dvě čtyřčlenná družstva z  5. třídy na počítačovou soutěž „Dobrodružství s počítačem“, kterou pořádalo Cyrilometodějské gymnázium v Prostějově.

Naši žáci uspěli v konkurenci 28 družstev a ve čtyřech disciplínách obsadili 3. místo (Simona Fiedorová, Michaela Pluhařová, Lukáš Tabery a Jiří Vítek) a 19. místo (žáci Jakub Látal, Vojtěch Kořenovský, Matěj Tesárek a Barbora Vitásková). Svoje schopnosti prokázali v úpravě textu ve Wordu 2013  - text upravovali podle dané předlohy. Druhým úkolem bylo namalovat obrázek v programu Malování na téma pranostiky „Na svatého Blažeje skřivan pije z koleje“. Oblíbenou disciplínou je hraní logické počítačové hry pro dva hráče, kteří spolu musí spolupracovat, aby dosáhli úspěchu. Pro letošní rok byla vybraná hra „Together“. Čtvrtým úkolem dětí je vyhledávat informace na internetu. Našim žákům se soutěž líbila a družstvo na třetím místě si odneslo i věcný dar – každý z nich dostal klávesnici k počítači a další drobné upomínkové předměty.