Dne 27. 5. se žáci naší školy zúčastnili atletické soutěže „Pohár starostů“ v Olšanech. Letos se této sportovní události zúčastnilo osm základních škol:

Smržice, Olšany, Hrubčice, Bedihošť, Kralice na Hané, Vrbátky, Bystročice a Hněvotín.

Všechny děti poměřily svoje síly v běhu na 50 m, hodu kriketovým míčkem, skoku z místa, překážkové dráze a na závěr, jako každoročně, bylo klání zakončeno vytrvalostním během.

Naši žáci bojovali ze všech sil a bylo to znát i na výsledcích – družstvo prvňáčků vybojovalo 1.  místo. Žáci druhé a třetí třídy obsadili 3. místo. Ve třetí kategorii, ve které soutěžili čtvťáci a páťáci, zvítězily opět smržické děti. V letošním roce tedy všichni přivezli domů medaili.

Do naší „sportovní síně slávy“ přibyly další dva cenné poháry.

Pohár starostů je tradiční oblíbená sportovní soutěž a již se těšíme na další ročníky.

více fotek ve fotogalerii