V sobotu 18. října se děti z ekologického kroužku vypravily na kolech na akci „Den stromů“, která se konala na náměstí T. G. Masaryka.

Na programu této akce byly aktivity pro všechny věkové skupiny, informace pro dospělé, výstava o stromech, hravé, výtvarné a naučné aktivity pro děti např. o známých i neznámých plodech našich keřů.
Návštěvníci měli možnost ochutnat různé druhy jablek, jablečný čaj a poslechnout si živou hudbu...

Zasaď svůj strom

V sobotu 25. října se zúčastnilo 12 dětí z ekologického kroužku a jejich rodiče akce Ekocentra Iris „Zasaď svůj strom“. Vysazování sazenic regionálních odrůd třešní a švestek se konalo na Kosíři v obnoveném  sadu Oulehle. Každý vysadil svůj strom a stal se jeho patronem. V mlhavém počasí dětem přišlo vhod opékání špekáčků, pití teplého čaje a pojídání ovocných buchet. Vše pro děti připravili organizátoři akce.

Stoletá Hloučela
V pátek 26. září děti z ekologického kroužku navštívily akci k oslavám 100. výročí prvního osázení břehů říčky Hloučely  „Stoletá Hloučela“.
Děti se zúčastnily přírodovědných hrátek, testíků či lanových aktivit.

(fotky z akcí ve fotogalerii)