ZŠ a MŠ Smržice

Základní škola a Mateřská škola Smržice

 

 

Činnost ekologického kroužku, který vede paní učitelka Jana Gulaková, je obsáhlá a zde je výčet posledních akcí, kterých se žáci s paní učitelkou zúčastnili a pomohli tak naší přírodě.

 

Den stromů

 

V rámci celosvětové akce Den stromů  21. října od 9 do 12 hod. proběhly na náměstí TGM v Prostějově aktivity pro všechny  věkové skupiny. Této akce jsme se také zúčastnili v rámci ekologického kroužku.

Jedenáct  dětí a tři rodiče pod vedením paní učitelky Jany Gulakové  si  vyjeli na kolech po cyklostezce až na náměstí. Pracovníci  z Ekocentra Iris připravili bohatý program – různé informace pro dospělé, výstavu o stromech, hravé, výtvarné a naučné aktivity pro děti.  Program provázela po celé dopoledne živá hudba a kulturní vystoupení.  Děti splnily všechny naučné úkoly  a  dostaly hezkou odměnu. Děti i s rodiči strávili příjemné dopoledne, poučili se a užili si zábavy.

 

Sázení stromků na školní zahradě s paní starostkou

 

Děti z ekologického kroužku pomáhaly sázet ovocné stromy na školní zahradě. Paní starostka zajistila několik ovocných stromů (třešně, švestky a hrušky) a s pracovníky obecního úřadu děti společnými silami i s dospělými stromy zasadily. Kluci nestačili nosit vodu v konvích, protože na zalití jednoho stromu byly potřeba 3 konve a stromů bylo sedm. Všichni měli radost z vykonané práce.  Děti teď budou pozorovat, jak zasazené stromy rostou .

 

Mikulášský výstup na Kosíř - Vánoční strom pro ptactvo v sadu na Kosíři  - Ekocentrum Iris

 

     V neděli 3. prosince se deset  dětí s paní učitelkou Janou Gulakovou a čtyřmi  rodiči vydalo na Kosíř za Mikulášem. Neodradil je ani chladný vítr.  Nedělní Mikulášský výstup na Kosíř, který pořádal  Klub českých turistů Smržice, jsme doplnili  krátkým zastavením u ovocného sadu Oulehle. Tentokrát jsme pomohli živočichům, kteří sídlí v sadu i v okolních lesích. V sadu jsme ozdobili vánoční stromky různými pochoutkami pro ptactvo, zajíce, srnky a další živočichy.  Ozdoby děti vyrobily z ovoce, které si přinesly v batůžku a také ze surovin, které dostaly od ekologů z Ekocentra Iris . Při výrobě se děti zahřály u ohýnku a ochutnaly horký ovocný čaj. Dále jsme pokračovali cestou až na vrchol Kosíře. Až tam se děti konečně dočkaly Mikuláše čerta a anděla. Jeden čert děti zlobil  už po cestě, ale nebyl až tak moc zlý a tak se s ním vyfotografovaly. Kluci i děvčata přednesli básničku Mikulášovi a  dostali  sladkou odměnu, opekli si špekáčky, napili se teplého čaje a už kalupem zpátky domů do teploučka. Akce se povedla. Všichni byli spokojeni a děti měly dobrý pocit, že zase pomohli přírodě.

 

 

Sázení stromků na školní zahradě s paní starostkou

Děti z ekologického kroužku pomáhaly sázet ovocné stromy na školní zahradě. Paní starostka zajistila několik ovocných stromů (třešně, švestky a hrušky) a s pracovníky obecního úřadu děti společnými silami i s dospělými stromy zasadily. Kluci nestačili nosit vodu v konvích, protože na zalití jednoho stromu byly potřeba 3 konve a stromů bylo sedm. Všichni měli radost z vykonané práce.  Děti teď budou pozorovat, jak zasazené stromy rostou .

Mikulášský výstup na Kosíř - Vánoční strom pro ptactvo v sadu na Kosíři  - Ekocentrum Iris

     V neděli 3. prosince se deset  dětí s paní učitelkou Janou Gulakovou a čtyřmi  rodiči vydalo na Kosíř za Mikulášem. Neodradil je ani chladný vítr.  Nedělní Mikulášský výstup na Kosíř, který pořádal  Klub českých turistů Smržice, jsme doplnili  krátkým zastavením u ovocného sadu Oulehle. Tentokrát jsme pomohli živočichům, kteří sídlí v sadu i v okolních lesích. V sadu jsme ozdobili vánoční stromky různými pochoutkami pro ptactvo, zajíce, srnky a další živočichy.  Ozdoby děti vyrobily z ovoce, které si přinesly v batůžku a také ze surovin, které dostaly od ekologů z Ekocentra Iris . Při výrobě se děti zahřály u ohýnku a ochutnaly horký ovocný čaj. Dále jsme pokračovali cestou až na vrchol Kosíře. Až tam se děti konečně dočkaly Mikuláše čerta a anděla. Jeden čert děti zlobil  už po cestě, ale nebyl až tak moc zlý a tak se s ním vyfotografovaly. Kluci i děvčata přednesli básničku Mikulášovi a  dostali  sladkou odměnu, opekli si špekáčky, napili se teplého čaje a už kalupem zpátky domů do teploučka. Akce se povedla. Všichni byli spokojeni a děti měly dobrý pocit, že zase pomohli přírodě.