ZŠ a MŠ Smržice

Základní škola a Mateřská škola Smržice

Dne 16. listopadu se zúčastnili žáci 5. třídy již třináctého ročníku počítačové soutěže „Dobrodružství s počítačem“, kterou pořádá Cyrilometodějské gymnázium v Prostějově.

Letos se z naší školy vypravila dvě čtyřčlenná družstva páťáků. Soutěžili ve čtyřech počítačových disciplínách – hraní logické hry, malování obrázku na přísloví „Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá“. Třetí disciplínou bylo vyhledávání informací z internetu. Asi nejnáročnější částí soutěže byla úprava textu v programu MS Word 2016. Naši žáci si vedli velice obstojně, když v konkurenci 27 družstev z městských i vesnických škol našeho okresu vybojovali 6. Místo (za družstvo: Dominik Grepl, Jan Kimel, Mária Novotná a Sofie Paszek,) a 15. Místo (za družstvo: Kateřina Bittnerová, Robin Kotlár, Kateřina Spurná a Ondřej Vychodil). Žáci získali za pekné umístění věcné dary a už se těšíme na příští ročník.