ZŠ a MŠ Smržice

Základní škola a Mateřská škola Smržice

Ve středu 22. listopadu navštívili žáci 3. – 5. třídy v Městském divadle v Prostějově projekt Planeta Země 3000 a shlédli vzdělávací zeměpisně-přírodovědný domunet s názvem „Brazílie – vášnivé srdce Jižní Ameriky“.

 

Pořadem každoročně provází známý cestovatel Adam Lelek, který nás letos seznámil s největším městem Brazílie – Rio de Janerem. Shlédli jsme místní krásy města, její kulturu, památky, ale i odvrácenou tvář karnevalového města – chudinské čtvrti a vysokou kriminalitu v této oblasti.

Poté nás cestovatel seznámil s místní faunou: viděli jsme místní exotická zvířata – anakondu velkou, jaguára, papoušky ara, kolibříky, lenochoda tříprstého, různé druhy tukanů, pavouky sklípkany či kajmana brýlového...

Cestovatel Adam také navštívil indiánský kmen Xingu a my jsme tak měli možnost nahlédnout do jejich kultury: úchvatných rituálních tanců,  lovu, přípravy jídla či výuky v místní škole.

Film byl natočen zajímavou a poutavou formou a moc se nám líbil.