ZŠ a MŠ Smržice

Základní škola a Mateřská škola Smržice

V polovině listopadu se konal dvanáctý ročník počítačové soutěže „Dobrodružství s počítačem“, kterou pořádalo Cyrilometodějské gymnázium v Prostějově.
 
Z naší školy se na soutěž vydala dvě čtyřčlenná družstva z 5. Třídy. Naši žáci si vedli v konkurenci dvaceti tří družstev velice pěkně a obsadili 6. místo (Pepa Crhonek, Odetta Ambrož, Dominik Pešák a Tomáš Fréhar)  a 11. místo (Míša Fink, Nick Loka, Lukáš Petřík a Ondra Vychodil).
Svoje schopnosti žáci prokázali ve čtyřech disciplínách – úprava textu ve Wordu 2016 podle dané předlohy; tvorba obrrázku v programu Malování – na téma Nekupuj zajíce v pytli; hraní logické hry „Robot Brother Lab Adventure“ a vyhledávání informací na internetu. Našim žákům se soutěž líbila a už se těšíme na další ročník.