ZŠ a MŠ Smržice

Základní škola a Mateřská škola Smržice

Letošní školu v přírodě jsme strávili v termínu od 13. - 17. června na Severomoravské chatě.

Po příjezdu na místo nás přivítalo krásné a klidné okolí jen několik málo metrů od lesa.

I letošní rok jsme měli program nabitý. V pondělí jsme se po příjezdu ubytovali a zabydleli, odpoledne jsme strávili v okolí chaty a děti v lese začaly stavět domečky, které postupně každý den vylepšovaly.

V úterý nás čekala procházka lesem k Rudolfovu pramenu, ze kterého se děti mohly napít a poté jsme se vydali ke kostelu Svaté trojice. Na večer k nám přijeli hvězdáři z Beskyd a všechny děti pozorovaly noční oblohu pomocí dalekohledu i s odborným výkladem přizpůsobeným věku dětí. Všem dětem se pozorování oblohy líbilo, bylo to milé zpestření našeho pobytu.

Ve středu jsme jeli na výlet do města Králíky, kde děti většinou nakupovaly suvenýry. Hlavním cílem našeho výletu však bylo vojenské muzem, které se líbilo hlavně chlapcům.

Čtvrtek byl pro děti také velmi zajímavý, protože jsme stihli spoustu aktivit - dopoledne proběhla tradiční a oblíbená tombola, po obědě se děti převlékly do masek a užily si venku za krásného počasí karneval. Večer jsme opékali špekáčky a za tmy se téměř všechny děti vydali na stezku odvahy, která tentokrát vedla i lesem, takže všechny zúčastnění odvážlivci si zasouží velké uznání a pochvalu.

Poslední den jsme balili naše zavazadla a po obědě jsme vyrazili na další výlet, tentokrát na krásný hrad Bouzov.

Letošní škola v přírodě se vydařila - děti byly hodné, strava výborná, počasí nám přálo a všechny naplánované aktivity nám vyšly podle plánu.